Çakmak reception

İnsan Kaynakları

Çakmak Avukatlık Ortaklığı, yeni mezunlar dâhil her seviyede avukat başvurusu kabul etmektedir. İş başvurusunda bulunmak isteyenler, detaylı özgeçmişlerini hr@cakmak.av.tr adresine e-posta veya + 90 312 442 46 90’a faks ile gönderebilirler. İşe alım sürecinde dikkate alınan kriterlerden bir kısmı aşağıda yer almaktadır:

  • Yüksek mezuniyet notu.
  • İleri derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisi ve yeteneği.
  • Rekabetçi ve dinamik bir ortamında çalışma arzusu.
  • Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilme.

Özgeçmişle birlikte, TOEFL veya IELTS sınav sonuçları ve hukuk fakültesi not durum belgesinin gönderilmesi gerekmektedir. İş başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için TOEFL’dan en az 105, IELTS’den ise en az 7.0 puan alınması beklenmektedir.

Avukatlık stajı başvuruları her yıl 31 Mart tarihine kadar alınmaktadır. Çakmak Avukatlık Ortaklığı, hukuk fakültesinin son sınıfına geçiş yapan öğrenciler için yaz döneminde staj yapabilme imkânı sunmaktadır. Yaz dönemi staj başvuruları her yıl Şubat ayı içerisinde yapılabilir.

Avukatlık stajı ve yaz dönemi staj başvuruları için de de yukarıdaki bilgi ve belgelerin gönderilmesi gerekmektedir.

Çakmak Avukatlık Ortaklığı, ofisimizin çalışma alanları dikkate alınmak suretiyle diğer idari pozisyonlar için yapılacak genel iş başvurularına da açıktır.